خرید vpn خرید کریو خرید کریو دانلود فیلم خارجی دانلود فیلم خرید vpn دانلود فیلم خرید vpn خرید vpn خرید کریو

Aktuality: Výměnná zahraniční praxe

VÝMĚNNÁ ODBORNÁ ZAHRANÍČNÍ PRAXE STUDENTŮ Z NIŽNÍHO TAGILU – RUSKO.
V rámci uzavřené dohody o spolupráci mezi ISŠ Cheb a NTTEK Nižní Tagil, potažmo partnerské smlouvy mezi městy Cheb a Nižní Tagil přiletí 13. června 2018 do naší školy ruští studenti z Nižnětagilského torgovo – ekonomičeskovo kolledža oboru kuchař, číšník a pokojská k třítýdenní VOZP v doprovodu svých pedagogů.
Již od měsíce února 2018 byla tak započata příprava k dalšímu pokračování výměnných odborných zahraničních praxí (VOZP). Tentokráte půjde již v pořadí o devátou VOZP v naší škole. Stejného počtu návštěv pak dosáhnou v roce 2019 i naši žáci v družební škole v Nižním Tagilu. Samotný projekt VOZP má již svou tradici, ale i historii. Bez přerušení běží od roku 2002.
Na tomto místě je nutné poděkovat vedení města Chebu a vedení odboru školství a tělovýchovy, které nám poskytly finanční prostředky z rozpočtu města Chebu ke krytí nákladů VOZP 2018 a to v plném rozsahu.
V současné nelehké politické situaci Generální konzul v Ekatěrinburgu společně s Generálním konzulem RF v Karlových Varech pomohli vedení partnerské školy v Nižním Tagilu s administrací šengenských víz.
Ruští studenti budou jako vždy ubytováni v našem domově mládeže. Odbornou třítýdenní praxi budou vykonávat všichni společně pod jednou střechou lázeňského hotelu Pawlik a Luisa, jenž patří akciové společnosti Františkovy Lázně AQUAFORUM.
Po celou dobu pobytu je pro studenty připraven bohatý doplňkový program. Jen namátkou – v prvních dnech pobytu ukážeme studentům naši školu a město. Víkendově navštívíme Plzeň, Český Krumlov a Prahu. Určitě se stihneme podívat do Mariánských Lázní, kde si prohlédneme např. lázeňský hotel Westend, Krakonoš a miniaturpark Boheminium. Rovněž zajedeme do Karlových Varů, kde celou skupinu v doprovodu našeho pana ředitele, Mgr. Tomáše Maška, přijme Generální konzul RF. Navštívíme Taneční školu Vladimíra Hány, podíváme se na chebský hrad a nahlédneme do muzea. Nezapomněli jsme ani na sportovní vyžití, projedeme se na motokárách a trochu adrenalinu zažijeme v lanovém centru TRINITY. Na přilehlém hřišti „kopneme“i do balónu. Téměř na konci samotného pobytu stihneme absolvovat některé části programu FIJO 2018. Na samém počátku našich hlavních prázdnin 03. 07. 2018 odletí studenti zpět do své vlasti.

Podrobněji o našem projektu se dozvíte na webových stránkách VOZP:
www.vymenne-pobyty.cz

Vladimír Golláň
garant projektu VOZP Cheb a Nižní Tagil